Soğuk Hava Deposu / Soğuk Oda

Soğuk Depolar, istenilen her türden ürünün (gıda maddeleri, tıbbi ürünler, kimyevi maddeler, medikal ürünler…) tercih edilen nem ve sıcaklık derecelerinde muhafaza etmeye yarayan, dış ortam şartlarından (ısı,nem gibi) tecrit edilmiş kapalı alanlardır.

Neden Panel Tip Soğuk Hava Deposu?

Kullanılan paneller sayesinde mükemmel yalıtım ve enerji verimliliği sağlar, kurulumu kolay ve hızlıdır, ilk yatırım maliyeti düşüktür, hijyenik açıdan sağlıklıdır, istenilen ebatlarda kurulabilir, olası durumlarda taşınabilir.

Soğuk Hava Deposu Nerelerde Kullanılıyor?


 • · Gıda Üreticileri, Satıcıları ve Toptancıları
 • · Süpermarketler, Grossmarketler
 • · Pastaneler, Restorantlar, Cafeler
 • · Kimya, İlaç, Medikal Sanayicileri
 • · Hayvan Üreticileri
 • · Mezbahalar, Entegre Et Tesisleri
 • · Deniz Ürünleri Üreticileri, Satıcıları, Toptancıları
 • · Test Odaları

Atmosfer Kontrollü Depolar

KHasat sonrası sebze ve meyveler gelişimlerini sürdürmeye devam eder.Bu aşamada ortamdan oksijen alıp, karbondioksit verirler. Sebzenin ,meyvenin bozulması, çürümesi bu sürecin sonucudur. Atmosfer kontrollü depoda ürünlerin gelişimlerinin devam edemeyeceği bir ortam yaratılır. Bu ortam, oksijenin normal atmosfer düzeyinin çok altına indirildiği, üründen çıkan karbondioksit ve etilenin emildiği, ideal sıcaklık ve nem şartlarının sağlandığı, azotlu bir ortamdır. Bu ortamda gelişim durmakta, ancak tazelik çok daha uzun süreler saklanmaktadır.

KAtmosfer kontrollü odalar sayesinde; saklama süreleri uzamakta ve üreticiye/satıcıya iç ve dış pazarda daha sorunsuz satış imkanı sağlamaktadır. Devlet, KOBİ ve üreticileri Atmosfer Kontrollü Depo yapımı konusunda teşvik ederken, KDV ve gümrük vergisinden muaflık, hibe desteği ve düşük faizli uzun dönemli kredi imkanı sağlamaktadır.

KSaklama sürelerine örnek olarak;

 • · Elma 5-10 Ay
 • · Armut 5-8 Ay
 • · Şeftali 65-70 Gün
 • · Brokoli 6-7 Hafta
 • · Pırasa 5 Ay

Soğuk Depo Konteynırı / Taşınabilir Soğuk Depolar

Soğuk depo konteynırları taşınabilir soğuk depolardır. Şantiyelerde, askeri üslerde, geçici kullanım alanlarında kullanılan, soğuk muhafaza, donmuş muhafaza hatta şoklama için kullanılabilirler. Uluslararası taşıma kurallarına uygun, montajı tamamlanmış ve tak-kullan şeklinde firmamız tarafından imal edilmektedir. Taşıma esnasında sorun yaratabilecek çıkıntılar mevcut değildir. 20Ft ve 40Ft ebatında, soğuk muhafaza(-5 / +5 C) donmuş muhafaza (-15 / -25 C) ve şok odaları (-30 / -40 C) standart olarak üretilmektedir. Talep doğrultusunda farklı ebatlarda da imal edilebilmektedir.

Test Odası / Şartlandırma Kabini

Her türlü ürünün istenilen iklim şartlarında (sıcak,soğuk,nem) testlerinin gerçekleştirilebildiği, test edilecek ürünün cinsine ve ebatına göre tasarlanan kapalı odalardır. Test odalarında askeri, kimyevi, elektronik vb ürünler test edilmektedir. Beyaz eşyadan fiber kabloya, klimadan askeri mühimmatlara, kimyasal ürünlerden elektronik parçalara kadar test edilmek tüm ürünler için ideal çözümlerdir. Test odalarında istebilen sıcaklık aralıklarında, istenilen nem değerlerinde testler yapmak mümkündür. Bu sayede ürününüzün hangi şartlarda ne sonuçlar doğurduğunu önceden görebilir, AR-GE aşamasında uygun değişiklikleri yapabilirsiniz.Test sıcaklıklarına göre farklı izolasyon kalınlıklarında, farklı kapasitelerde cihazlar kullanılmaktadır. Sistem PLC kontrollü ve karmaşık senaryoları bilgisayar yazılımı ile yaratabileceğiniz üretimlerdir. Standart senaryolar ya da her ürüne göre değişen farklı senaryolar bu sistemlerle test edilebilir. Test sonuçlarınızı kayıt altına alabilir, grafik olarak görebilir ve LOG dosyalarına çevirebilirsiniz. Ürün detayı ve şartlar belirlendikten sonra istenilen test ortamları firmamız bünyesinde üretilmektedir. Genel amaçlı -40 / +60, -60 / + 120 test odaları bulunmaktadır. İsteğe bağlı farklı özelliklerde sistemlerde firmamız bünyesinde kurulabilmektedir.

soguk hava depo
soguk hava depo
soguk hava depo